TUR-KON KONTEYNER TAŞIMACILIK VE DENİZCİLİK ANONİM ŞİRKETİ

Şirket Bilgileri (Yönlendirilmiş Mesaj)

Şirket
Şirket Türü
A.Ş
Mersis
0867004968700016
Ticaret Sicil Memurluğu
İSTANBUL TİCARET ODASI
Ticaret Sicil Numarası
365952
Ticaret Ünvanı
TUR-KON KONTEYNER TAŞIMACILIK VE DENİZCİLİK ANONİM ŞİRKETİ
Adres
ALTUNİZADE MAH.ORD.PROF.FAHRETTİN KERİM GÖKAY CAD.NO:33 ÜSKÜDAR/İSTANBUL
İletişim Bİlgileri
0216 544 18 00
Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı
68.160.825,00
Ödenen Sermaye Miktarı
68.160.825,00
Tescil Tarihi
05.08.2016
Vergi Dairesi
BÜYÜK MÜKELLEFLER
Vergi Numarası
8670049687
Sektör
DENİZ TAŞIMACILIĞI
Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Görev Süresi
2 YIL
İsim Soyisim
METİN KALKAVAN
Özgeçmiş
Metin KALKAVAN, 1959 yılında Rize’nin İyidere İlçesinde doğmuştur. Mehmet Beyazıt Ortaokulundan mezun olduktan sonra, 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirip, Master’ını 1986 yılında İngiltere’de University of Playmouth’da Denizcilik İşletmesi ve Denizcilik Hukuku üzerine yapmıştır. Turkon Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı olup, ayrıca Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş’nin Kurucu Üyesi, Turkon Kara Nakliyat A.Ş., Turkon Demiryolu Nakliyat A.Ş., Sedef Tersanesi ve Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve 4 çocuk sahibidir.
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARD.
Görev Süresi
2 YIL
İsim Soyisim
MEHMET SALİH KALKAVAN
Özgeçmiş
Turkon Holding A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanYardımcısı Mehmet Salih KALKAVAN, 01-06-1954 tarihinde Rize’nin İyidere ilçesinde doğmuştur. Denizcilik Bankası Gemi Yapı Sanat Enstitüsü mezunudur. Uzun seneler sporcu kimliği ile ön plana çıkmıştır. 1977-1987 yılları arasında Sarıyer Spor Kulübü’nde , 10 yıl profesyonel olarak takımına hizmet vermiş ve 7 yıl da kaptanlığını yapmıştır. Turkon Holding’ e bağlı Turkon Demiryolu A.Ş, Sandras Su A.Ş ve Turkon Havacılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı‘ dır. Turkon Konteyner, Sedef Gemi İnşaatı A.Ş, Kaşif Denizcilik A.Ş, Engin Denizcilik A.Ş, Batı Denizcilik A.Ş, Hakmar Denizcilik A.Ş, Turkon Deniz Taşımacılığı A.Ş., Kanlıca Denizcilik A.Ş, ve Anadolu Turizm Yatırımları A.Ş.Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’ dır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Salih KALKAVAN , sosyal hayatta İstanbul Ticaret Odası Cemile Sultan Korusu Tesisleri, Kal-Der, Büyük Külüp Derneği, Deniz Ticaret Odası, Türk Deniz Eğitim Vakfı ve Turmepa -Deniz Temiz Derneği üyesi olarak etkinliklerini devam ettirmektedir.
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Görev Süresi
2 YIL
İsim Soyisim
DEVRİM ORKUN KALKAVAN
Özgeçmiş
Devrim Orkun Kalkavan 13.09.1974’de İstanbul’da doğmuştur. Orta Okul ve Liseyi Güneş Lisesinde tamamlayan Orkun Kalkavan Üniversite eğitimini ’’University of Plymouth’da’’, İngiltere’de Denizcilik İşletmesi ve Denizcilik Hukuku üzerine yapmıştır. 1998 yılında Turkon Amerika Ofisinde iş hayatına başlayan Orkun Kalkavan Sedef Gemi İnşaatı A.Ş.’nin Genel Müdür’ü olarak Turkon Grubunda devam etmektedir. Turkon Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Orkun Kalkavan aynı zamanda Turkon Holding Grup Şirketlerinin de Yönetim Kurulu Üyesidir . Evli ve 3 çoçuk babasıdır.
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Görev Süresi
2 YIL
İsim Soyisim
ONUR ALKIN KALKAVAN
Özgeçmiş
Onur Alkın Kalkavan 27.03.1978’de İstanbul’da doğmuştur. University of Plymouth, Maritime Business and Maritime Law, Denizcilik İşletmesi ve Denizcilik Hukuku mezunu olan Onur Alkın Kalkavan, Marmara Üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Borsa üzerine Master’ını tamamlamıştır. Aynı Üniversitede, Bankacılık üzerine Doktorasına devam eden Onur Alkın Kalkavan iş yaşamına 1999 yılında Turkon Line’da başlamıştır. Trainee olarak başladığı Turkon Line’da Satış, Operasyon ve Ticaret bölümlerinin farklı kademelerinde çalışmasının ardından Turkon Line Genel Müdürlüğü pozisyonuna yükselmiştir. Onur Alkın Kalkavan 2013 yılından bu yana Turkon Line CEO’luk görevine devam etmektedir. Turkon Holding İcra Kurulu Üyesi olan Onur Alkın Kalkavan aynı zamanda Turkon Taşımacılık AŞ’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 03 Mart 2009 yılından itibaren IMEAK Deniz Ticaret Odası Konteyner Gemi Taşımacılığı Meslek Komitesi Meclis Üyesidir. Onur Alkın Kalkavan 2010 yılından beri evli ve iki çocuk babasıdır.
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Görev Süresi
2 YIL
İsim Soyisim
ERKAN METE
Özgeçmiş
Denetçi
Denetçi
Dönem
2018
İsim Soyisim / Ticaret Ünvanı
MBK BAĞIMSIZ DENETİM ve SMMM A.Ş
Bağımsız Denetim Resmi Sicili
BDK/2013/037
Adres
ŞERİFALİ MAH.BEYAN SOK.MS PLAZA NO:48 YUKARI DUDULU ÜMRANİYE İSTANBUL
Tescil Şube